| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Bună Tpu..acum câteva ore mergeam pe strada si cineva mi-a distras atentia si m-am lovit de o bara pe partea stângă a capului după ureche am o durere nu foarte dureroasă doar la atingere.lovitura nu a fost puternică. fără mergi la spital sau chestii de genul..sunt plecat din tara si imi e pur su simplu scârbă să merg la spital aici..problema e ca psihologul m-a diagnosticat cu anxietate si atacuri de panica si intamplarea de azi m-a afectat su mai tare mă gândesc la tot felul de chestii precum sa nu fac un cheag de sânge si sa mor si alte prostii..precizez faptul ca nu am leșinat..nu am dureri de cap nimic.un sfat sa pot scăpa de aceste gânduri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai rau caz vei avea un cucui, dar trece cu timpul.
E bine sa pui ceva rece pe el, scade imflamatia. Lama unui cutit, o lingura sau orice alt obiect metalic este bun.
Tine pe locul respectiv pana-ti place sau te plictisesti de el...winking

| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai dureri de cap greata e posibil sa fi ok.E normal sa iti faci griji deoarece a fost o lovitura puternica. Tine gheata acolo sau compresa iar daca in caz de ceva nasol trebuie sa mergi la medic nu ai ce sa faci.Nu te mai gandi la acea lovitura atat de intens si va fi mai bine

| Crackman a răspuns:

Datorita conditiei pe care si eu o am, te gandesti la cei mai rau desi nu este nimic grav, in cazul in care nu ai pierdut echilibrul o sa fi alright.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla cand te uiti dupa femei. Acel "cineva" era o femeie, nu? Si eu ma uit dupa femei. Dar nu am demolat niciodata nimic in jurul meu. Nu inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar cheagul de sange nu apare de la o simpla lovitura de stalp sau ce zici tu ca te-ai lovit. La cate capete de rama de la geam, dulap( suspendat) am dat eu... Uite-ma aici. Fara cheag. Adevarat. Ramai cu un cucui.

Răspuns utilizator avertizat
| Viitorulapropiat a răspuns:

E ok, o sa ai doar un cucui... Nu e nimic grav. Daca-ti cafea ceva în cap sau te astea, lesinai era mai grav. In legatura cu anxietatea, iesi afara, plimba-te.