| Swoleen a întrebat:

Salutare TPU de cateva zile iau magneziu cu B6 si dimineata am usoare ameteli si o slabiciune in picioare ceva gen ca as fi racit..precizez ca nu aveam aceasta problema inainte..si in afara de asta psihologul m-a diagnosticat cu anxietate si atacuri de panica..cine are un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Mai iei si alte medicamente? Daca nu, atunci nu este de la magneziu cu B6! Totusi, poti face o proba astfel: intrerupe pentru 72 ore tratamentul si vezi daca mai ai aceste reactii (ametelile, slabiciunea in picioare etc.). Daca dispar atunci este de la magneziu si B6 si poti micsora doza - este posibil sa fie doza mult prea mare! Daca le ai in continuare, nu este de la magneziu si B6 si poti relua normal tratamentul care, apropos, este bun si pentru anxietate si atacurile de panica. De asemenea, ca sa te linistesti foarte bine, poti incerca si cateva picaturi de levantica sau ceai din seminte de marar. Numai bine!

| Swoleen explică (pentru Caro34):

Nu altceva nu mai iau simt ca am o mica raceala dureri de cap urechi nas infundat etc oare sa fie de la asta? Si din mg si b6 iau doar o doza.

| Caro34 a răspuns (pentru Swoleen):

Da, raceala este insa magneziu si B6 sunt foarte bune! Doza este suficienta! Multa sanatate!