| Elenamariaioana a întrebat:

Bună Tpu.Am 14 ani.Nu am avut conctat sexual,dar am toate simptomele de sarcina, am sânii putin sensibili,ma doare spatele,merg mai des la toaleta,ma doare burta și simt arsuri la nivelul burții,o saptamana m-am simtit si rau cu stari de greturi, menstruația este ff ciudata.mi-a curs o picătură de sânge cu secretie apoi peste o săptămână iarăși mi-a curs și apoi peste o zi 2 mi-a curs timp de 3 zile niște picături maro foarte rare. Poat fi alte probleme sau?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Medic!

| Violleta2022 a răspuns:

Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat.

Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot. Una din ele se numește sarcină isterică.

| dullcat a răspuns:

Buna,mergi la medic pentru a afla exact ce se intampla.Si vorbesti cu parintii tai,e foarte important sa comunici cu ei despre starea sanatatii tale, nu cu strainii.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, vorbește cu mama ta despre aceasta problema și mergi neapărat la medic.
Din moment ce nu ți ai început viata sexuala, nu exista posibilitatea unei sarcini.

| AdioTPU a răspuns:

Și cum crezi că poți fii gravida dacă nu ai avut contact sexual? Poate sunt probleme de altă natură. Mergi la un consult la medicul tau de familie și îți va pune diagnosticul corect.

| Namun a răspuns:

Bună!

De mers urgent la doctor!
Cu cât stai mai mult pe gânduri lucrurile se pot înrăutăți, doamne ferește!
Dacă nu ai avut contact sexual și totuși poți avea simptomele astea și la vârsta pe care o ai... Ia legătura de urgență cu părinții. Explică-le situația și repet du-te cât mai rapid la un control medical.

Multă sănătate!