| Andreea193839y a întrebat:

Buna, astăzi am observat o sectetie de culoare verzuie și ma și ustura putin zona intimă, poate fi vorba de o infecție urinară? Acum câteva zile mi-a curs și sange putin de tot când m-am șters.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceea este o boala cu transmitere sexuala!
Urgent la ginecolog sa iti faca anlize, sa vada boala sau bolile ai luat de la sex fara prezervativ, sa primesti tratamnet atat tu cat si partenerul sau partneri de sex, facand tratamentul concomitent, pana va vindecati complet.

Atentie: sexul este interzis pana la vindecarea completa a bolii!

Secretia verde vaginala NU este infectie urinara!

| Andreea193839y explică (pentru Violleta2022):

Pai eu am făcut mereu sex protejat nu înțeleg cum s ar fi putut lua aceasta boala

| GeorgeCazan a răspuns (pentru Andreea193839y):

Un pic de imaginație. Un partener bolnav de care tu nu știi, un prezervativ rupt sau cu o fisură minusculă, un vas de toaletă de la serviciu insuficient dezinfectat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea193839y):

Prin contact direct cu un barbat bolnav.
Bolile cu trasmistre sexuala se iau prin sarut, sex oral, sex vaginal si sex anal, prin maini murdare unde tu sau el i-ai atns pensiul cu secretie si apoi ti-ai atins pasarica, sau baiatul si-a pus mana pe sula unde a avut secretie infectata din penis si apoi ti-a bagat degetele in vagin... si asa este posibil.

| Andreea193839y explică (pentru Violleta2022):

Poate afecta menstrutia infecția urinară?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea193839y):

Nu, deoarece se intampla in organe diferite si ies afara prin "gauri" diferite.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai mai pus intrebarea asta? Da, e o infectie sau ceva urat de tot. Mergi la medic.

,, O nuanță galben-deschis este posibil să nu indice o problemă, culoarea fiind influențată de anumite fluctuații hormonale. Însă o nuanță mai închisă de galben, verde gălbuie sau chiar verde semnalează de obicei o infecție bacteriană sau cu transmitere sexuală, cum este tricomoniaza. Este necesar un consult urgent dacă secreția este de consistență groasă sau are un miros urât.'' - https://smartliving.ro/secretie-vaginala-ce-spune-despre-sanatatea-sexuala/

| Mitzupitzu a răspuns:

Ai contactat o boala venerica. De ce nu te protejezi?

| Andreea193839y explică (pentru Mitzupitzu):

De 8 luni incoace am făcut o protejat

| VelicanEmilia a răspuns:

Boala cu transmitere sexuala. Din ce ai descris tu si din cate am mai citit eu despre bolile asta, pare a fi gonoree. Acum nu stiu sigur, trebuie sa mergi la un ginecolog. Noi doar ne dam cu presupusul acum.