| Editzelu a întrebat:

acum ceva vreme m-am lovit la un dinte din fata (incisiv central) am fost la dentist mi la plombat, mi-a acoperit spartura si de atunci am complexe tot timpul.Ma doare in momentul in care il ating, musc mai tare sau la variatii de temperatura (in general daca il las in pace nu ma doare).Am fost la mai multi medici si mi-au spus ca n-au cei face decat sa-mi scoata nervul ceea ce depinde de mine sa aleg(sa scot nervul sau nu) si nu ma pot decide.Cel mai rau ma enerveaza ca ma incomodeaza atunci cand rad facandu-ma sa par ciudat si cand vorbesc.N-as vrea sa scot nervul pentru ca se va innegri si va arata ura t(fiind pozitionat in fata) si fiindca este un dinte destul de sanatos.
Va rog spuneti-mi ce sa fac fiindca nu ma pot decide.Voi ce ati face in locul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va innegri dar mult mai tarziu, peste cativa ani buni.si atunci il vei imbraca in alb si-l vei abia cat va mai tine.dar va tine.

| Editzelu explică (pentru anonim_4396):

Si cam peste cat timp se va innegri (aproximativ) si cam cat ar mai tine dupa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de ani.fiecare are o constitutie genetica nu e la toti la fel.eu deja am 8 ani si tot albi sant.stomatologul m-a asigurat ca o lucrare are garantie 3 ani poate tine 20.si dupa aia imbracati mai pot tine 10-20.de ani.

| Editzelu explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi pentru sfat!