| Disturbed123 a întrebat:

Buna, TPU!
Acum o saptamana am dat din greseala cu apa foarte fierbinte pe par in timp ce ma spalam pe cap.
De atunci a inceput sa cada foarte mult si sa se rupa firele. Am observat ca se vede cum parul a cazut atunci cand am parul ud.
Ce ar trebui sa fac?
E urgent!
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Sa nu te mai speli cu sampon de 10lei! Nu are treaba apa cu parul.

| Disturbed123 explică (pentru Începătorul988):

Nu intelegi.
Practic mi-am oparit capul...intr-un fel
Nu aveam problema asta inainte sa patesc asta

| Începătorul988 a răspuns (pentru Disturbed123):

Si eu mi-am dat cu apa fierbinete in cap. Si n-am avut nimic. Nu itipoti oparii pielea cu apa de la dus

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ai mai multa grija atunci cand te speli pe cap incearca parusan poate te ajuta sa iti regenereze parul.
Ca o mica observatie, cand ai parul ud mereu sa te piaptani cu grija pentru ca parul e foarte sensibil atunci si se rupe usor.

| AntoniaAndreea98 a răspuns:

Da-ti cu ulei de masline in cap si lasa-l sa actioneze 20 de min, dupa care il speli. Am avut si eu probleme cu parul de la stres si mi-a recomandat dermatologul samponul DUCRAI amti-cadere, din farmacii. Sper ca am ajutat.