| fulgerul46 a întrebat:

Buna TPU am 10 ani si 45 de kilograme si vreau sa slabesc sa mentionez ca am 1 m si 36 de centimetri ce sfaturi imi dati ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qtheodora a răspuns:

Si eu am 10 ani si 45 kg si 1.40 Nu esti f grasa eu fac mult sport si ma mentin la greutatea care o am si ma bucur.tu daca vrei sa slabesti. poti sa faci mult sport exerciti sa nu mai mananci dupa ora 18 si sa nu manaci cu atatea grasimi si euri. Si incearca sa manci doar paine neagra(de secara). sper ca te-am ajutat si Paste Fericit.
Succes!

3 răspunsuri:
| SKyleR101 a răspuns:

1.Step-aerobic
2. Ciclismul
3. Inotul
4. Tenisul de camp
5. Bicicleta eliptica
6. Alergatul
7. Mersul pe jos
8. Dansul
9. DVDurile cu exercitii
10. Calaritul
http://www.divahair.ro/......tru_slabit
Si o cura:
http://www.infoslabire.ro/......amani.html

| Rengu a răspuns:

Pe scurt : 1 daca mananci mai multa incerca sa o lasi un pic mai moalewinking 2 fa cate 30de min-1ora sport da nu si cand e urata vremea ca racesti, sau poate si un pic mai multwinking fa si u aasa si o sa arati bine nu cu burta laughing

| natalianaty70 a răspuns:

Pai dupa mine as spune sa mananci legumesi fructe si paine sa mananci doar 2 felii pe zi! Aaaa si sa nu iut si iti mai zic sa faci sport ca este bun si pentru sanatate