| Mirunika123 a întrebat:

Am 46 de kilograme si 10 ani. Da stiu, este foarte mult. Vreau sa slabesc pana la 35 de kilograme pana voi pleca la mare. Plec pe 9 August. Va rog, dati-mi niste sfaturi cum sa slabesc pana atunci. Cel mai bun raspuns primeste FUNDITA.

Răspuns Câştigător
| GabrielHD a răspuns:

Este nesanatos sa dai 11 kg intr-un timp atat de scurt. Dar totusi incepe de pe acum sa raresti paine(daca se poate deloc), carnea de porc si vita,dulciurile. FARA PRAJELI, poti manca carne de pasare la gratar, sau carne de pasare fiarta. Fara produse tip Fast-Food. Poti manca multe fructe in perioada asta(am auzit ca este indicat cura de slabire cu pepene, ca tot este sezonul lor). In principiu mananca salate(de rosii, orientala)..si branza este buna in curele de slabire atata timp cat nu mananci in cantitati mari. De doua ori pe saptamana poti incerca (piept de pasare dezosat la gratar cu cartofi natur.:X o nebunie, de 1000 de ori mai bun decat prajit). Tias recomanda si supe,ciorbe(fara carne,si daca se poate cu mai multe verdeturi si mai putine paste). Tine minte prajeli, carne de porc, de vita, dulciuri, Fast-Food(jos cu ele).

| Cosmin86 a răspuns (pentru GabrielHD):

Carnea de vita e foarte buna, ce ai cu ea?

9 răspunsuri:
| raresbarbier a răspuns:

Buna Ziua eu v-a dat un sfat. sfatul este ca ar trabui sa tineti regim si sa mergeti la sala.

| fluture156 a răspuns:

Ce inaltime ai? Numai asa iti pot da raspunsul corect. happy

| Mirunika123 explică (pentru fluture156):

Am 150 de cm

| fluture156 a răspuns (pentru Mirunika123):

Nu esti foarte grasa, si in plus de asta esti doar un copil, nu trebuie sa slabesti.
Cand o sa ai 20(sa zicem) de ani, mai zic ca poti sa pui intrebarea asta, dar deocamdata nu. :*

| andelove a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti atat nici prin infometare ceea ce nu este indicat in cazul tau pentru ca esti copil. daca vrei sa slabesti cu adevarat trebuie:sa o lasi moale cu dulciurile, aici intra si sucul, fara paine, fara mese dupa ora 18, minim 1, 5 l apa pe zi, sport alearga pe scari, succes.:*

| badea_3848 a răspuns:

Trebuie sa faci mult sport si sa incerci sa ti dieta adica fara dulciuri, paine eu am aceeasi inaltime si am 11 ani si am 32-33 de kg

| AlexisRBD a răspuns:

Nu poti slabi 11 kg. intr-un timp atat de scurt happy dar poti tine o dieta, fa miscare, exercitii atat in casa cat si afara plimab-te in parc.Dar ai 10 ani nu trebuie sa te preocupe aspectul atat de mult acum

| Dyenutza9814 a răspuns:

Buna! De ce nu incerci sa faci sport si sa ti dieta de exemplu mananci la ora fixa sa nu mai mananci dulciuri. Dimineata sa bei ceai, sa mananci paine neagra. Sper ca te-am ajutat.Pa