| Liiidiaaa a întrebat:

Buna TPU

Am 11 ani, 50 de kg si 1.64 (inaltime)
As vrea sa-mi spuneti daca sunt grasa pentru varsta mea

deci sunt grasa?

Fundatongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Esti normala.Nu te speria! Fii tu insati si totul va fi bine.

11 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

Esti ok din punct de vedere inaltime-ani-greutate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti grasă!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 7 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU eşti grasă!

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

Esti perfecta pentru inaltimea ta si varsta.
O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii.Fetele de pe la 10 ani sunt deja obsedate de cum arata laughing, nu esti grasa deloc, esti bine, ar trebui tu sa ai 54 de kg ptc greutatea ideala e inaltimea-10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea grasa straight face Soramea are tot 11 ani si are 56 de kg, va balonati amandoua happy Slabeste!

| Liiidiaaa explică (pentru anonim_4396):

Poate tu esti mai special in familia ta...nebun

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liiidiaaa):

Nu cu tine am vorbit straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa ai 54 de kilograme, greutate ideala, dar tu esti apropiata, deci incearca sa te mentii in continuare asa cum esti, nu esti grasa deloc.
Te pup!

| PickUp a răspuns:

Buna!
Atata timp cat esti mai inalta atat o sa fii si mai grasa deoarece nu o sa ramai sa se vada si inima cum actioneaza.
Bafta!
Funda?big grin

| DEADEND a răspuns:

Sunt unii copii care la varsta de 11 ani pot sa aiba peste 100kg.Asa intr-un fel daca ai 11 ani si ai 50kg...iti cam strica look-ul.

| byya29 a răspuns:

Eu am 23 de ani aceeasi inaltime si greutate ca tine. Ai grija de alimentatia ta, fa miscare si totul va fi in regula. Este foarte foarte important sa faci miscare, la varsta ta esti in crestere si e normal sa te dezvolti, asa ca nu chiuli de la orele de sport de la scoala si poti sa faci si suplimentar. E vara asa ca plimbarile cu rolele, cu bicicleta nu ar trebui sa lipseasca din programul tau. Ai grija de tine, de corpul si de sanatatea ta!