| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.64 inaltime, 60 kg si 14 ani. Ce spuneti? Este bine? Trebuie sa mai slabesc? Daca da, cat?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ai cam 6 kilograme in plus fata de cum ar trebui sa ai. Incearca sa faci miscare zi de zi. Manana mai putina maine si multe fructe. Bananele si strugurii stiu ca nu sunt bune. Mesele trebuie sa fie de preferat la ore exacte. Dimineata mananci un picut mai mult si mai mananci 3-4 mese in functie de cum iti este foame. Trebuie sa mananci de mai multe ori si cate putin.

| Paris a răspuns:

Da, trebuie sa slabesti vreo 5 kile

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat sa spui sexul! Ai cam mult! Pune-te pe sport, jogging, sala, sau bicicleta! Lasa fainoasele si dulciurile si inlocuieste-le cu fructe! Succes!

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Incearca usor.sa dai jos 4 kg-6kg, dar sincer daca tu te simti bine asa! nu iti mai face griji din chestia asta]muklte au problema mulllt mai mari cu kilogramele!

| zumba zumba a răspuns:

Omule sau femeie ce oi fii nu esti gras deloc pentru varsta asta ai chiar 4 kilorgrame in minus copii trebuie sa aiba greutatea egala cu inaltimea si adulti trebuie sa aiba 10 kg in minus.

| Black a răspuns:

Nu este nici o greutate specifica... depinde de ce vrei tu happy daca u te simti bine asa e perfect happy daca vrei sa mai slabesti e tot bine atata timp cat o faci sanatos happy important e sa te simti bine in pielea ta happy de ex sora mea are 17-18 ani 172 cu 57 kg xD iar de ex o prietena de-a mea are 15-16 ani 171 cu 54kg xD acum depinde si de constructia corpului si de greutatea oaselor... eu ti-am dat vreo 2 exemple de fete slabutze-normale cum ti-am zis : important e sa te simti tu bine happy
Succes!

| whatever a răspuns:

Da ar mai merge sa dai jos vreo 5-6 Kg.Ai arata mai bine asa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaaaii ce gras/a esti.tre sa dai jos vreo 40 kg.ca sa fii foarte slab/a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne sfinte frustrated.
Daca la varsta asta vrei sa slabesti peste cativa ani ce o sa faci?
Uita-te in oglinda si vezi thuwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA, ar trebui sa mai slabesti cam 3 - 4 kg. Si sa stii ca la varsta ta e foarte usor: propune-ti in fiecare zi o ora de... dans. Alege o muzica pe care sa sari, sa te agiti, sa iti misti fiecare incheietura a corpului si fiecare muschi.
Inlocuieste cina cu o cana de apa calda cu lamaie, si ultima ta masa sa fie la ora 18. 00.
Daca vrei si u regim sau dieta, regimul disociat da de obicei cele mai bune rezultate.
costina_lia@yahoo.com
daca mai ai nelamuriri, sau daca mai doresti sa ma intrebi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SALUt am 14 ani 1. 64 inaltime si 50 kg esti bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 1. 64 si 47 de kg.sunt slaba?