| IuliaIulia32 a întrebat:

Am 11 ani si sunt din Piatra Neamt. De vreun an sunt intr-un fel de depresie, sunt trista si simt ca vreau sa ascult doar melodii triste si asa mai departe. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Sa iti faci prieteni de varsta ta de joaca, sa iesi mai mult pe afara sa nu mai stai numai la calculator, sa propui parintilor sa mergeti undeva la plimbare sau sa te trimita intr-o tabara

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu părinții, vor știi ei ce să facă cu tine!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Iulia,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Empathizer a răspuns:

Impuneti sa asculti cantecele pentru copii mici, iti vor ridica mult moralul. Ia-ti CD-urile numite "Cutiuta muzicala". Te vei trezi fredonand melodiile acelea si tristetea isi va lua zborul.