| TeodoraCristinaMarcu a întrebat:

Am 12 ani, aproape 13 si am cosuri pe fata de la varsta de 11 ani, nu le-am facut nimic cu impresia ca ele vor trece singure, insa nici acum nu au trecut. Imi puteti da niste idei de produse care ma ajuta? Am incercat cu eritroacnol dar nu vad rezultate. Ma gandeam sa iau produse Mario Badescu dar nu stiu sigur ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Ar trebui sa te duci cu un adult la dermatolog si sa vezi ce ai si ce iti recomanda decat sa folosesti produse care nu sunt folositoare pentru pielea ta.

| TheGentleman a răspuns:

Ai 12 ani, ești în plină dezvoltare hormonală. Stai calmă, nu te apuca să spargi coșurile sau mai știu eu ce că vor rămâne cicatrici

| ParvuMaria a răspuns:

Iti spun eu. Ia de la farmacie duac gel si te dai seara pe unde ai cosuri, dar sa pui putin, ti le usucă.
Mi-a recomandat un dermatolog crema asta si multe alte persoane inainte sa ajung la dermatolog, dar nu am vrut sa ii ascult. Acum imi pare rau ca am plătit consultații degeaba si timp pierdut.
Încerca crema asta neaparat.