| PepsiiLemoon a întrebat:

am 12 ani si nu port sutien. de ceva timp am obesrvat ca unul din sanii mei e mai mic decat celalalt. daca o sa incep sa port sutien o sa se rezolve? e ceva mai grav? spuneti-mi ce sa fac. e nevoie de doctor? sa vorbesc cu mama?

p.s : cei care au chef de misto, NU aici. e problema serioasa crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Nu e nici o problema.toti avem o parte a corpului mai mare decat cealalta(un san mai mare decat altul.sutienele preseaza sanii..cineva spunea ca nu mai cresc.zic sa nu te folosesti pana nu vei avea nevoie de e.(pana nu vei merge la liceu sau vei merge la vreun party unde vei dori sa arati bine).nu te speria ca nu ai de ce.e normal.pana si baietii au un coi. mai mare ca altul, intreaba-i

| Empathizer a răspuns:

Sanii tai nu si-au incheiat cresterea. Se mai echilibreaza pe parcurs. Dar intotdeauna va fi o mica diferenta intre ei, asta e ceva normal. Sutienul nu are nicio legatura cu asta. Poti sa porti sau nu, dupa cum vrei.

Daca diferentele intre sani vor fi suparator de mari si la 20 de ani, poti apela la chirurgia estetica. Dar nu cred ca se va intampla asta.

| DumiY a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa te ingrijorezi. Esti in cerstere si corpul tau sufera niste schimbari. Iti cresc sanii, soldurile. Nu e din cauza ca nu porti sutien. Nu are nici o legatura cu sutienul. Si nu esti singura care are un san mai mic deca celalalt sunt multe persoanewinking

| RoxanaGhost a răspuns:

Scumpa nu-i nicio problemă. Toate fetele/femeile avem un sân mai mare şi unul mai mic.De ex. eu am la laba piciorului drept un os mai puţin dezvoltat decât la piciorul stâng.Cum spun şi toţi de mai jos[sau sus laughing, mie îmi apar răspunsurile jos] Sutienul nu are nicio treabă. Dacă nu eşti sigură de ce spunem noi, întreab-o pe mama ta sau o mătuşă şi o să te lămurească mai bine. Sper că te-am ajutat. :*

| Oanarry a răspuns:

NU Nu Nu. E ceva normal la toate femeile, la unele se vede mai accentuat la altele nu. Sutienul nu iti rezolva nici o problema, doar in cazul in care ai sanii foarte lasati, ceea ce nu cred la varsta ta.

| Oanarry a răspuns:

Omul nu este perfect simetric. Asa cum toti oamenii au un ochi mai mare, unl mai mic, un picior un picut mai lung decat celalalt si altele, asa si femeile au un san mai mare si unul mai mic, iar barbatii un ou mai mare si unul mai mic. Deci, nu e cazul sa te sperii. Evita folosirea sutienului, deoarece duce la lasarea sanilor

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Esti in crestere ...nici nu ai sani la varsta ta...asteapta cativa ani!

| blue0or0pink a răspuns:

Hey, nu ai de ce sa te ingrijorezi, pacat ca nu ai vorbit cu mama ta inca despre aceste transformari pentru ca atunci cand ajungi la pubertate este destul de importanta comunicarea cu parintii fiindca apar tot felul de intrebari la care nu le poti pune decat parintilor.In legatura cu sanii, este perfect normal sa ai sanii asa majoritatea femeilor au sanii asa si la unele chiar e o diferenta foarte mare, asta se intampla deoarece unul creste mai repede ca si celalalt, s-ar putea ca la sfarsitul pubertatii sa iti creasca la fel dar se poate sa iti si ramana asa, depinde de organism cum se dezvolta. Ideea e ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, si iti spun asta pentru ca si eu mi-am facut griji in legatura cu asta si am citit undeva ca este in regula.

| laryyssaa a răspuns:

Stai linistita ca nu e ceva neobisnuit, nici o femeie nu are sanii identici. de obicei cel stang este mai mic pentru ca este in dreptul inimii, dar nu cred ca e o regula. daca te simti mai bine poti vorbi si cu mama ta sau alte rude. si nu are nici o legatura cu sutienul, nu o sa faca nici o diferenta.

| MadiiMadii a răspuns:

Draga mea, nu te speria, toti avem asa, e normal ca un san sa fie mai mare decat celalat, de obicei stangul dar nu.i nici o pb nu te ingrijora

| Paradissss a răspuns:

Nu e o problema. Poti fi pe pace.
Deci, eu tot am avut asa o problema.
Am inceput sa port sutien si sa rezolvat...Asa ca fii pe pace si incpe sa porti sutien si se va rezolva.
Sper ca te-am ajutat.

| Филюк_Марин_2000 a răspuns:

Imbracar un gandon pe cap proasto