| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun mamei ca as dori sa port sutien? am sanii destul de a incapea intr-un sutien de cea mai mica marime, nu am purtat sutien niciodata, nici bustiera... Dar am incercat un sutien de=al ei si-mi vine chiar prefect.Acel sutien este de la verisoara mea i l-a dat mamei mele laughing. Cum sa vorbesc cu mama despre asta? O sa imi zica ca nu e bine, ca sanii se lasa de la sutien ce o sa ii zic daca va face referire la astfel de chestii?

10 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Buna.Aceeasi problema o am si eu, numai ca am sutiene acasa.
Pai ce a zis mama ta este adevarat.Sanii se lasa de la sutie.Stiu ca iti place, te simti mai matura, dar eu te sfatuiesc sa porti sutien numai cu bluze care necesita, sau cu tricouri. Poti purta bustiere.Sunt comode.

Insa daca chiar vrei sa porti sutien spune mamei tare ca iti doresti sa porti, ca nu o sa porti mereu doar cand este necesar, pentru ca unele bluze necesita.

| alonet a răspuns:

Ca vine vara si nu ai vrea ca sa ti se vada "nasturii" in cazul in care bate un vant rece si ca ar fi bine sa te sfatuiasca cu privire la acest lucru, desi eu te sfatuiesc sa porti bustiera, si in mod normal daca o iei cu frumosul o sa se bucure ca stai de vorba cu ea, mai jos am sa iti facu o exemplificare de conversatie corecta din poct de ved psihologic

sti mama de multa vreme nu am mai vorbit ca intre fete si as vrea sa vorbim, tu esti mama mea, si eu sunt fica ta care ii face placere sa fie indrumata in viata de catre tine, asa ca te rog daca crezi ca nu ma poti ajuta amana rezolvarea problemei pe cand te informezi cu privire la ceea ce te intreb dar te rog s anul ma judeci gresit pentru ori ce te-as intreba, prefer sa te intreb pe tine decat sa imi intreb prietenele, am incredere in tine ca raspunsurile tale sunt mai bune decat ale lor asa ca, te rog cu privire la umratorul lucru sa ma sfatuiesti: (si ii spui: as vrea sa stiu mai multe despe sutiene, vorbeste-mi despre absorbante si rolul lor, care e diferenta intre absorbante si tampoane, auziam pe colegi de ceva stanjenitor ce se petrece cu ei, as vrea sa stiu si despre asta) si lista continua. daca nu iasa bine poti sa ii spui:

iti multumesc pentru grija si timpul acordat, se pare ca m-am inselat cand am spus ca pot avea incredere in tine ca imi vei raspune la fel de serios precum la fel de serios ti-am pus aceasta intrebare!

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai ii spui ca iti e rusine sa stai fara sutien ca se observa prin bluza si ca au facut glume proaste la scoala pe tema asta, si ca prietenele tale poarta. Daca esti micuta ai putea incepe cu o bustiera happy

| shanela a răspuns:

Eu cand a fost varsta mea ...la fel intr-o dimineata i-am spus„mama stii ma simp nasol"mama „dc" eu„pai stii se vede urat fara sutien si nu mai suport sa rada toti de mine(ceea ce nu era adevarat), asa ca mama ce ar fi sa-mi cumper unu.te rog" mama „bine te inteleg dar sa nu porti tot timpu'" si gata fa si u asa:X

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Uite cum elaughing mama mea e foarte intelegatoare si la mine s-a intamplat asa: Am mers la matusa mea si ea a spus ca verisoarei mele nu ii vine ca ii este mic si era cupa B...Si mi l-a dat mie.Am ajuns acasa si mama era foarte nerebdatoare sa il probez.M-a pus sa il incerc cu diferite bluze.Si norocul meu, imi venea perfectlaughingSi de atunci il port la ocazii, adica cu bluze si tricouri care necesita sa port sutienul.Cu timpul s-au inmultit, mama mi-a facut cadou inca unu apoi mi-a mai luat unu si spune ca pot sa il port cand vreaubig grineci poarta o discutie cu mama ta si spune-i:"mama am si eu o varsta mi se vad sanii prin bluze deci ar fi o problema sa port unul?"Sper sa te descurcilaughingscorneste si tu niste minciunele cum ca cele din clasa la tine poarta etclaughingsi ca rad de tine sau ceva de genul asta laughingBAFTAlove struck

| pissicutzzamik a răspuns:

Sau ai putea sa porti pur si simplu.chiar nu pot concepe ideea sa ii ceri voie mamei tale sa porti sutien...nu ii ceri voie sa porti si chiloti? pe bune acum, poarta ce vrei. uh porti, nu ea sau restul` lumii. Poarta ce vrei sa porti, fii cine vrei sa fii, doar sa t simti bine in pielea ta:*

| alicyanimphea a răspuns:

Poti sa ii spui ca vrei sa porti din cand in cand sutien, atunci cand te imbraci cu anumite bluze prin care se vede prea mult sau ca te deranjeaza sanii atunci cand alergi sau faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poarta pur si simplu. Dc trebuie sa stie mama tha? o sa isi dea seama candva ca porti si atunci ii poti spune ca toate colegele tale poarta si radeau d tine ca nu portiwinking...[invata sa minti]]rolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am sanii destul de mari si am si sutien iar mama ma lasa sa il port dar daca tie tie rusine sa ii spui fa un lucru:cand este ziua spune-i unei prietene foarte bune sa iti faca pe linga cadoul ei cadou si un sutien iar daca intreaba mama ta ii spui ea a crezut ca sunt destul de mare si ca chiar port iar in cazul in care prietena ta va rade de tine si nu va accepta strecoara tu un sutien in cadoul ei sau daca nu strangi niste bani iti cumperi o bluza care ar trebui purtata cu un sutien si cumperi si un sutien si ii spui mamei tale ca ti le-a dat o colega pentru ca ei nu ii vin si apoi ii spui ca te duci sa o probezi iti pui sutienul apoi bluza pe tine si ii arati dupa care te duci si te schimbi dupa care ii arati mai bine bluza si pui si sutienul la vedere iar daca vede sutienul la vedere si nu iti spune nimic poarta in continuare acestea sunt doua dinte putinele metode de minti cu privire la purtarea sutienului invata sa minti daca nu poti sa iti cumperi obluza noua ia una pe care mama ta nu aprea vazut-o

| Alisia_7919 a răspuns:

Uite spueni ca fetele de la tine din clasa poarta si ca ele nu au sani nici macar cat ai u...(desi poarta) si iti este putin ciuda si ca ai vrea sa porti si u.s-ar putea sa meargawinking