| AndraMihaela16 a întrebat:

Buna TPU.Am 12 ani si uneori ma doare capul si burta.Nu sunt racita sau altele dar imi apare din timp in timp. Oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil dereglări hormonale și o viitoare menstră.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Ar putea fi paraziti intestinali; du-te la medicul de familie pentru ca iti va recomanda ex. coproparazitologic pentru un tratament eficient în functie de felul parazitilor.

| katy a răspuns:

E posibil sa iti vina menstruatia, dar cel mai bine e sa faci o vizita la medicul de familie el iti va spune precis despre ce este vorba

| ReiVaN a răspuns:

.chestiile se mai intampla.nu trebuie sa ai ceva neaparat!

| ANAHsneaman a răspuns:

Mergi la medic sa nu ai ceva mai grav si sa nu se agraveze big grin

| Andrei123654789 a răspuns:

Nu ai cine stie ce nu iti face grijihappyinsa ai grija la ce mananci, este posibil sa fi alergic(a)la ceva asa ca iti recomand sa mergi la doctoru lde familie pentru niste teste pentru a nu face alergia sa devina mai grava.