| raulwwe a întrebat:

Buna TPU.Am 13 ani, inaltime 1.75-1.76... Am facut fotbal si handbal iar in timpul liber basket ca sport, iar in ultima vreme m-am apucat de sala... Intrebarea mea este daca mai cresc cel putin sa am mai mult de 1.83. La sala si alerg pe banda, bicicleta etc si vara prin parcuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Cu siguranta vei creste destul de mult. Eu am crescut 8 cm de la sfarsitul clasei a 8-a pana la sfarsitul liceului. Sportul te va ajuta sa te dezvolti armonios! Bafta multa!

3 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

NU E ADEVARAT, de la sala nu se opreste cresterea. E ca si cum ai spune ca te ingrasi de la alergat

| unknow91 a răspuns:

Daca la 13 ani ai 1.76 este destul de dezvoltata,si cu siguranta cred ca ai sa mai cresti, deoarece esti inca la varsta in care toti se dezvolta, parerea mea e ca ai sa mai cresti.
Toate cele bune.

| LaurentiuR a răspuns:

Ai foarte multe sanse sa cresti pana in 1.83 doar daca nu ai fumat / fumezi sau ai baut / bei. si nu trebuie sa tragi de haltere. pentru ca nu ti se mai lungesc oasele si numai cresti