| SomeOneVIp a întrebat:

Ma deranjeaza ceva, acum am 14 ani si am inaltime 1.76- 1.77, in luna Decembrie a anului trecut aveam 1.69, si dintr-o data am inceput sa cresc,dar nu anul acesta,de anul trecut, in vara anului 2011.
E bine ca cresc asa? Adica din toata familia mea nimenu nu depaseste 1.75... Toti au intre 1.65-1.75,am facut sport Baschet 5 luni,Judo si Fotball si nu cred ca afecteaza ceva nu? happy Imi este frica,daca voi continua sa cresc asa, la 20 de ani voi avea peste 1.85 I don't want to see si nu as vrea asta. happy

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

De obicei multi cresc pe la 14-17 ani apoi se opresc, nu cred ca o sa ai mai mult de 1.90, dar si asa ce este rau in asta? fetelor le plac baietii inalti, si daca pui si fibra cat de cat o sa arati foarte bine, nu ai de ce sa te intristezi. Esti norocos, altii isi doresc enorm sa aiba macar 1.80 happy

| W3R4 a răspuns:

Pai,daca ai facut sport,mai ales baschet,da, e normal sa cresti asa!
Nu-i nimic grav, si varul mea avea o inaltime mica (nu mai stiu exact), si dintr-o data, a inceput sa creasca!
El facea inot!
Si stai linistit, n-o sa devii gigant la 20 de ani, caci in jurul acestei varste, cresterea oaselor scade! laughing
Deci, nu esti deloc afectat!
O zi buna in continuare!winking

| ellenuk a răspuns:

Deci nu pot sa cred! parca as fi scris eu asta! eram pitica rau si m-am inaltat brusc la 1, 79! ma simt nasol langa prietene caci ele sunt mai scunde! nu cred ca e ceva rau