| Mariuss33 a întrebat:

Am 13 ani si am 63 kg si 1.58 cm, as vrea sa slăbesc pana la sfârșitul lunii septembrie 6-7 kg.Ce as putea face sau ce dieta îmi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

O dieta echilibrata bazata in mare parte pe : fructe, legume, leguminoase, cereale, in general o dieta vegetariana, poti consuma si carne, oua si lactate o data sau de doua ori pe saptamana. De asemenea recomand sa bei multa apa, dar nu in exces. Recomand de asemenea si exercitii fizice zilnic, alergare, si daca iti place sa dansezi, mai exista exercitii de genul : https://www.youtube.com/watch?v=sSkJZNY1D3Q
La mine merge, am 1, 75 si am doar 60 de kg. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

2 răspunsuri:
| Mariuss33 explică:

Multumesc

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mariuss33):

Si eu iti multumesc pentru fundita happy