| paultara a întrebat:

am 13 ani si de 4 zile ma doare in partea dreapta jos a abdomenului, mentionez ca durerea este suportabila si ca vine si trece, sunt baiat... Cateodata ma doare putin si piciorul, ce este? Imi este foarte frica de operatii...ma voi duce la medicil de familie saptamana viitoare. Ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aretha a răspuns:

Daca stii tu ca mananci samburi (pepene, struguri) sau seminte cu coaja... (asta e cauza de cele mai multe ori) du-te la medicul de familie ^_^
Am avut si eu asa o perioada, dar pentru 4 zile eu nu m-as panica.Maseaza partea unde te doare indiferent ca e deranjant si bea multa apa! Evita momentan sa faci efort, face mai mult rau.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Apendicita.operatie usoara! la doctor mai repede!