| Sunny111 a întrebat:

am 14 ani(impliniti cam acum 2 luni) si am o problema.
Nu pot decolta penisul/puta/cum mai vreti sa-i ziceti in erectie, dar atunci cand nu este in erectie pot.Chestia e ca incepe sa ma doare atunci cand vreau sa decoltez in erectie.Este posibil sa am fimoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Da. Tu descrii o fimoza grd. 1 (cea mai usoara).

Fie faci tu exercitii de intindere, zilnic, cu mainile curate. Putin cate putin, dupa baie, cand pielea e mai elastica, fara sa te doara tare sau sa crape. Sau cand ai ocazia.

In stare flasca, cu ambele maini tragi pielea in parti opuse.
Gasesti instructiuni detaliate si imagini pe net.

Sau mergi la medic si iti explica el ce trebuie facut.

Exercitiile de intindere trebuie facute o perioada, problema nu se rezolva de azi pe maine.

Bafta!

| Sunny111 explică (pentru seth2016):

Deci s-ar rezolva in cateva luni?

| seth2016 a răspuns (pentru Sunny111):

Poate si mai devreme. Depinde cat de constiincios esti. Medicul care te consulta poate aprecia mai bine.

3 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Ia-ti-o la laba. Se rezolva in 2 luni. Adica pielita aia din jurul capului isi va da drumul singura. Dar nu te apuca sa tragi de ea ca dementul, cu forcepsul. Usor, fara sa pui presiune aproape deloc.