| Anto528 a întrebat:

Cand penisul meu este in erectie ma doare cand in decoltez,e greu dar reusesc,cand nu este in erectie este usor, este posibil sa am fimoza? Mentionez ca am avut cand eram mic.Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de o deschidere a preputiului insuficient de larga, ceea ce ingreuneaza decalotarea usoara si lipsita de durere a glandului in momentul in care penisul este in stare erecta. Afectiunea nu poate fi considerata o fimoza autentica si din acest motiv se poate rezolva acasa prin asa numitul procedeu Beauge's. Pielea/preputiul care acopera glandul in stare flasca a penisului, se imbiba cat mai bine cu unul dintre urmatoarele unguente; Dermovate sau Betaderm, si imediat dupa inmuierea pielii, cu ajutorul a 2 degete introduse prin deschiderea preptiului se trage in parti in vederea largirii deschiderii. Operatiunea se executa zilnic de mai multe ori pe o perioada de 2saptamani, cu 1 saptamana pauza. In functie de rezultatul obtinut la nevoie se repeta de mai multe ori pana cand deschiderea preputiului se largeste suficient de mult incat decalotarea sa devine posibila sa fie efectuat usor si placut. Succes!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ai fimoza. Pentru linistea ta, consulta un medic urolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum mortii mei decoltezi un penis? Rog coerenta.

| vanilla80 a răspuns:

Chestiile astea trebuie discutate cu părinții și apoi să mergi la doctor pentru că el a învățat despre chestiile astea și te poate ajuta. Locul este destul de sensibil și dacă nu ai practicat mișcarea ( masturbarea ) băiatului este normal să nu fie obișnuit cu asemenea practici, în timp se obișnuieș-te, oricum. mergi la doctor! Lasă rușinea.

| markakm a răspuns:

Daca ai sub 14 ani este ok...