| MOSLG a întrebat:

am 14 ani si am muschii abdominal mai dezvolati( mi se vad patratele), dar am observat ca abdomenul meu este diferit de alti baieti, adica mai putin dezvoltat zic eu. Am 1, 60- 1,65 inaltime si 38-40 Kg.Trebuie sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca ti se vad patraltele NU inseamna ca ai muschii abdominali mai dezvoltati, ci ca esti un slabanog.

Muschii abdominali ii ai dezvoltati cand ai peste 70 de kg si ti se vad patratelele, NU la 40 de kg amarate

| MOSLG explică (pentru Cosmin86):

Frate, mai fac si niste exercitii pentru abdomen

| Cosmin86 a răspuns (pentru MOSLG):

La 40 de kg ai patratele pentru ca esti un slabanog care face exercitii, NU o persoana cu muschi.

Sa te lauzi cu muschii abdominali cand ai peste 70 de kg si ti se vad ( sau 90-100 de kg, cum au sportivii profesionisti )

| MOSLG explică (pentru Cosmin86):

Am zis eu ca am abdomenul ca culturistii?

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Greutatea ta e cam mica, dar oricum fiecare are un organism diferit.winking

| iuliaa27 a răspuns:

Nu-ti fa griji.Este normal.Fiecare are un organism diferit.