| SwetZ10zz a întrebat:

Am 14 ani si sunt fata,vreau sa am venele umflate, cum fac asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Am auzit si eu si chiar mi s-a spus, vai ce maini ai laughing oamenilor le plac asa mainile cu vene vizibile, nu stiu de ce, sau de unde au mai scos si chestia asta.Nici eu nu am stiut, pana sa imi spuna cineva.Si eu am mainile asa cu vene vizibile, uneori foarte vizibile.Personal nu mi se pare cine stie ce chestie, dar na, poti sa faci ceva in placerea oamenilor laughingNu mi se pare oribila chestia asta, mai degraba cred ca e ceva normal.Acum nu stiu la fete daca ar da bine, eu ce am auzit e valabil pentru barbati, dar cum ziceam fiecare cu cel doare.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde anume vrei sa ai venele umflate? Si de ce?

| aXy99 a răspuns:

Nu prea poti. Daca nu ai predispozitie genetica pentru asta, e greu. Ai putea sa te apuci de sala (de forta!) si sa slabesti. Cam atat.

| aXy99 a răspuns:

Ai dat funda unui raspuns off-topic, care nu avea nicio treaba cu intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca se refera la vene vizibile pe maini laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

De ce ai vrea asa ceva? laughing Mie mi se vad cand mi-e cald si mi se pare oribil

| aXy99 a răspuns (pentru relian):

Nu e prea estetic la fete.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii au placeri ciudate laughing
La fete nu se vad asa de bine venele. Si nu ma refer la vascularizare in general, ci din punct de vedere estetic. Mai bine nu.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit si eu si chiar mi s-a spus, vai ce maini ai laughing oamenilor le plac asa mainile cu vene vizibile, nu stiu de ce, sau de unde au mai scos si chestia asta.Nici eu nu am stiut, pana sa imi spuna cineva.Si eu am mainile asa cu vene vizibile, uneori foarte vizibile.Personal nu mi se pare cine stie ce chestie, dar na, poti sa faci ceva in placerea oamenilor laughingNu mi se pare oribila chestia asta, mai degraba cred ca e ceva normal.Acum nu stiu la fete daca ar da bine, eu ce am auzit e valabil pentru barbati, dar cum ziceam fiecare cu cel doare.