| Andreeaea19 a întrebat:

Buna tpu...remedii pentru a nu mai avea picioarele umflate. Mi-au iesit venele si am si mainile putin umflate. Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rock_Ambra_1977 a răspuns:

1. Ai prombele cu retinera apei in organism (corp)
2. Nu trebuue sa mananci mancare sarata!
3. Daca nu iti trece trebuie sa iti iei dinctura de zmeura! Se gaseste la plafar sau la farmacii depinde! Si eu am avut problema asta! Si am luat dinctura de zmeura si mi.a trecut! Succes! Funda? happy happywinking

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Masaj si odihna.Probabil ai stat mult in picioare.Venele le am si eu iesite, dar asta nu cred ca se rezolva cumva, poate chirurgical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vene umflate? poate ai varice