| SupradozăăDeCrazy a întrebat:

Am 15 ani [fara o luna] si 1.54. Credeti ca mai exista sanse sa cresc in inaltime? Menstruatia mi-a venit la 11 ani, si am citit undeva ca dupa 2-3 ani de la prima menstruatie cresterea in inaltime nu este prea semnificativa, exista sanse sa nu mai cresti deloc. Mama are 1.57, iar tata 1.75, deci nu sunt prea inalti, dar totusi, mai exista sanse sa mai cresc macar 4-5 cm? Multumesc, dau FUNDA. [fara exercitii sau baschet]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele cresc până la 16-17 ani.
Se pare că semeni cu mama ta, scunduță.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocurile sunt solutia. Ce mama ta nu poartă tocuri?

| corbulalbrosu a răspuns:

Mostenire genitica din partea mamei. Fetele minione sunt asociate cu bibelourile de portelan sau papuselele.

| neutrino a răspuns:

Mai poti creste cativa centimetri, dar nu multi.