| UnicornMtfk12 a întrebat:

Am 15 ani, iar acum o zi am aflat ca am viermisori...sunt dispertata...totul s a intamplat cand am fost la baie si facandu mi treburile happy...am observat doi viermisori care se miscau? iar atunci m am speriat foarte tare.Imediat m am dus la mama si i am spus.(Mentionez ca era seara si la farmacie era inchis)M am dus si am mancat niste usturoi.Toitusi nu ma manca in acea jona(nici in noaptea aia nu m a manca), iar a doua zi mama mi a cumparat medicamente.
As vrea sa stiu de ce nu ma mananca? Este posibil sa nu am viermisori sau de nu ma mananca daca am?
Vreau un raspuns detaliat...dau funda! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabriel87000 a răspuns:

Da era ceva bun inainte pentru treaba asta dar nu se mai fabrica vermigal asa se cheama.acum sunt fel si fel de chesti cu alcool. propolis, etc ai de luat cam o luna sa-ti treaca

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Sa mananci seminte de dovleac

| AcuddlyToy a răspuns:

De la viermisori nu te mananca.Vei incepe sa ai dureri la stomac, sunt destul de dureroase.Ce e bine este sa incerci tinctura de merisoare si tinctura de propolis.Asta ajuta.Nu strica putin calciu.winking