| JustMYeg8 a întrebat:

Am 15 ani si niste probleme cu dulciurile.Mananc zilnic foarte multe(cornuri, ciocolata) si as fi in stare sa mananc 2 kinder bueno in 5 minute.Inainte aveam un simptom de diabet,imi era foarte sete si beam multa apa, dar acum mi-a mai trecut cu toata ca mananc la fel de multe dulciuri.In unele zile cand vin de la scoala si nu am mancat nimic dulce simt neaparat nevoia, si chiar ma simt rau daca nu mananc.Parca atunci cand mananc nu ma mai simt rau.
E posibil sa am diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, e posibil într-o oarecare măsură. Indicat e să faci niște analize.

| Florentina9210 a răspuns:

Cel mai probabil, eu zic sa mergi la medic.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da. Insa pe de alta parte dulciurile cauzeaza dependenta. Chiar daca este vorba de dependenta, daca nu te limitezi, este posibil sa ajungi la diabet.

Ca sa fii sigur, mergi si fa niste analize.