| Amaliax3 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa slabesc. Nu foarte mult, in jur de 4 kg. Am slabit deja vreo 3, renuntand la dulciuri,sucuri si fast-food si facand putin sport. Insa principala problema e ca mama nu e de acord cu asta! Nu ma lasa sa slabesc! Zice ca sunt prea slaba,desi nu e asa. Pana acum nu si-a dat seama ca evit anumite alimente,dar de vreo cateva zile ma OBLIGA sa mananc dulciuri,paine,etc. doar pentru a ma ingrasa la loc. Nu inteleg ce fel de parinte prefera sa-si vada copilul mancand dulciuri,chipsuri si alte lucruri nesanatoase,in loc sa manance ceva sanatos. Nu ma infometez,doar evit lucrurile care imi fac rau si painea in exces. Ce e rau in asta? Am incercat sa-i spun asta, insa nu ma intelege. Nu stiu ce sa mai fac. In felul asta voi pune inapoi dublu sad. Ce as putea face? Mentionez ca e acasa majoritatea timpului si ma supravegheaza mereu sa vada ce mananc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ce inaltime ai? Si cate kg ai in prezent?

| Freddie23 a răspuns:

Eu as ironiza-o!
Auzi mama?! tu vrei sa ma vezi diabetic, obez si tzeapan?
Sa stii ca nu mai primesti alocatia mea dupa ce dau ortu`popii de la zahar si grasimi!
De cand a devenit ilegal sa mananci sanatos? mai schimba de pe acasa tv, si poate gasesti un nutritionist sa vezi si tu ce otravuri mancam noi in casa!

Poate e un pic cam dura abordarea, dar fara niste intepaturi de astea nu cred ca o sa vada situatia la fel ca tine!

| SLideLO a răspuns:

Uite o pagina super! pe mine m-a ajutat sa slabesc destul de mult. sunt retete delicioase si sfaturi. adminii zic ca nu vor likeuri si ca vor pur si simplu sa ajute, dar eu le-am dat like. ei zic sa le trimitem mesaje cu ce curiozitati avem si ne raspund. eu am pus vreo 5 intrebari si mi-au dat niste raspunsuri foarte bune.inca nu au multe postari dar tot ce au pus e folositor si ti-am zis, poti sa ii intrebi pe ei tot ce vrei. nu stiu daca te ajuta in legatura cu mama ta. si a mea e la fel dar eu tot asa mananc. sper ca te-am ajutat. chiar iti recomand sa intri si sa ii intrebi ce vrei tu. uite :https://www.facebook.com/profile.php?id=234543670085007&ref=ts&fref=ts