| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc dar familia mea nu ma lasa. I-am spus mamei mele ca painea, dulciurile si fast food ingrasa si a zis ca mint si ca sunt niste prostii. I-am spus sa nu imi mai cumpere pizza deoarece ingrasa si inca m-a amenintat ca daca nu mananc face nu stiu ce. Îi tot spun incontinuu de nu stiu cate ori sa nu imi mai ia dulciuri si frigiderul e plin de ele.
Prietena mea mi-a spus sa nu mananc mancarurile nesanatoase dar ma tot obliga si ameninta sa mananc.
Acum sunt la bunica mea care imi tot spune sa merg sa mananc chiar daca i-am spus ca nu imi e foame si tot insista. Eu am 13 ani si 64 de kg si nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Curioasă intrebarea ta. De obicei este invers.

| romeo78 a răspuns:

Mergi la protecția copilului și cere ajutorul.
Este singurul lucru care îl poți face.
Iar, referitor la faptul că nu se gătește la tine acasă, de mamă și preferă mâncarea de fast-food, e nașpa.
Probabil deja ai un început de obezitate, probleme de sănătate, respirație.
Curaj și reclamă părinții.
Există și telverde pentru copii.
Caută, află numărul de telefon, sună și cere ajutorul!

| T0T a răspuns:

Vor să îngrașe porcul laughing
Doar refuză. Ce poate să îți facă?

| Zuzu1991 a răspuns:

Eu stiu, poti sa... trololololol tongue
si iti doresc sa am dreptate, decat asa parinti