| Roxxy03 a întrebat:

Am 16 ani. Acum am tusit putin mai tare si am scos un firicel de sange. Am simtit ca si cum s-a rupt ceva in gat. Ce sa fie? De la ce poate fi? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cocacola121 a răspuns:

S-ar putea să ai hemoptizie. Du-te la un doctor în orice caz

| Roxxy03 explică (pentru Cocacola121):

Ma gandesc sa nu fie cum am tusit. Ca parca ma si pisca un pic acolo.

| Cocacola121 a răspuns (pentru Roxxy03):

Hm. Păi atunci vezi în irmătoarele 2 zile dacă mai tușești cu sănge sau tușești foarte tare. Ia ceva de tuse și poate îți revine, iar eacă tușești cu sânge du-te neapărat la doctor

| Roxxy03 explică (pentru Cocacola121):

Multumesc.