| Bogdan2308 a întrebat:

Buna TPU am 16 ani jumate, am 176 cm, si 79-80 kg,am grasime pe burta si in mare parte pe fund,:@:@, as vrea sa slabesc cel mai mult din partea dorsala.Si in acelasi timp sa pun muschi pe mine cat de cat.Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Eu spun sa te apuci de sala sau daca nu de un sport, inotul este foarte bun in timp sa vezi ce spate faci.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Fotbal, biciclism, datu' cu rolele; lasa sala pentru mai incolo
lasa junk food-ul

| LucySilvyu a răspuns:

Eu ti-as recomanda:alergatul, pedalatul, inotul, exercitii cardio. Poti face si flotari si abdomene, dar abdomenele nu ard grasimea! Bafta!

| Bogdan2308 explică:

In orasul meu nu este bazin de inot, ca practicam acest sport de mult

| Bogdan2308 explică:

Nu mananc fast-food, daca e mananc rar 1 data la 2-3 sapt