| AlinAlexandru a întrebat:

Buna TPU.Am 16 ani.La orice ora m as culca ma trezesc in fiecare dimineata la 8 si oricat as incerca nu pot sa mai adorm. De exemplu ma culc la 3 si ma trezesc la 8 obosit.dar nu pot adormi. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi dacă te culci atât de târziu, este și normal să te trezești mai obosit decât te-ai culcat.
La somn mergi cel târziu la ora 23.00.
Pa, pa.

| SimonaCristina a răspuns:

Asta este ceasul tau biologic. Bea lapte cu miere seara, culca-te pana la ora 22, 00, nu mai bea cafea seara, nu mai manca nici ciocolata. Bafta!

| justyoung9 a răspuns:

Probabil corpul tau s-a obisnuit cu acest ritm.Incearca sa-l dezobisnuiesti, culcandu-te mai tarziu, spre exemplu la 6 (ca sa fie cat mai aproape de 8)