| anamaria_4790 a întrebat:

Am 160 cm si cam 52-53 kg. Nu pot spune ca sunt grasa dar m-as simti mult mai bine cu cateva kg in minus. Credeti ca as putea slabi 5 kg in 3 luni, asta in cazul in care nu fac schimbari foarte mari in alimentatie, adica: nu mai mult de 5 feliute de paine pe zi, sa mananc din toate dar portie mai mica decat pana acum, si nu dupa ora 18 sau 19, plus 30 de minute miscare zilnic? (dulciuri si fast-food nu mananc decat foarte rar). Iar de putin timp am inceput sa beau si cate 2 cescute de ceai verde antiadipos zilnic - am inteles ca ajuta putin si la scaderea in greutate, si am de gand sa continui sa-l beau mult timp de acum inainte, cel putin pentru mentinere. Astept parerile voastre. Mersi! Va pupacesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Nu cred ca t putem ajuta cu asta pentru ca modul in care se poate slabi difera de la o persoana la alta,depinde de organism,unele renunta la paine si mananca numai alimente sanatoase de gen salate si alte chestii,altele renunta la carne,altele mananca exact cum ai spus si tu aceleasi alimente dar portii mici,dar absolut toate persoanele care au reusit sa slabeasca au facut sport, deci jogging, sau orice altceva dar la alimentatie nu poti decat sa incerci sa vezi cum merge deci bafta

| mefree2fly a răspuns:

Exact asa si eu. Am 1.60 si 52 de kg. Pot sa zic ca in intr-o luna am slabit 2 kg, nu am mai mancat seara dupa 6 nimic, am mancat fara paine, am baut multa apa ( plata ) si in fiecare seara faceam 20 de abdomente si 10 sarituri si cateodata cand mai aveam timp fugeam timp de 10-15 minute happy Sigur te va ajuta! Bafta!

| purpleee a răspuns:

Eu zic ca arati ft bine asa cum esti acum,nu trebuie sa slabestitongue
de unde stiu? simplu exact asa sunt si eu si ma simt ft bine in pielea meabig grin...dar daca chiar vrei sa slabesti eu tias recomanda ceaiul verde deoare n-are nici un efect, e de ajuns daca nu mananci seara dupa ora 19, faci miscare, si la paine ti-as recomanda sa renunti deoarece painea ingrasa, in plus simti mai bine gustul mancariibig grinvei vedea ca dupa nici n-o sa-ti mai trebuiasaca paine doar la ciorbelaughing

| Denn_6746 a răspuns:

Uite un sfat, stiu o reteta foarte buna: in fiecare zi, bei apa cu lamaie...prima i o lamaie, a doua zi 2, a treia zi 3 si a patra zi 4 lamai. Dupa patru zile...incepi invers.A cincea zi 3 lamai, a 6-a zi 2 lamai si a 7-a zi o lamaie.Bafta!