| Simona1272 a întrebat:

Am 15 ani, 1. 63cm înălțime și 50-52 kg.Mereu mă văd grasă, și când nu prea mănânc pe motiv că nu îmi e foame, mă doare ficatul. Îmi doresc să mai slăbesc câteva kilograme, specific că nu mănânc pâine,făinoase, fast-food, carne, cartofi(decât la cuptor sau natur) orez, dulciuri în exces și nu beau sucuri. Fac și sport dar nu pot zilnic sau aproape zilnic.Cum să slăbesc? Am 15 ani, 1. 63cm înălțime și 50-52 kg.Mereu mă văd grasă, și când nu prea mănânc pe motiv că nu îmi e foame, mă doare ficatul. Îmi doresc să mai slăbesc câteva kilograme, specific că nu mănânc pâine,făinoase, fast-food, carne, cartofi(decât la cuptor sau natur) orez, dulciuri în exces și nu beau sucuri. Fac și sport dar nu pot zilnic sau aproape zilnic.Cum să slăbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Ca si fata, este buna greutatea la inaltimea pe care o ai.
Nu stiu daca este bine sa mai slabesti; important este sa te mentii in limite. Si esti in limite.