| Rebb00 a întrebat:

Am 165m si 61kg. Deci, trebuie sa slabesc. Daca 5 zile din 7 mananc 1000 calorii pe zi, in celelalte zile mananc normal, sa zicem, 2000 calorii pe zi, ar trebui sa slabesc cel putin 500 grame pe saptamana, nu? Ar trebui sa ma descurajez daca nu obtin nici un rezultat? worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pierzi vremea cu caloriile, invata sa mananci :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Si sa-ti organizezi mesele, vreo 5 mese pe zi, putin si des, ultima cu 2 ore inainte de culcare.

Si sport, evident, ca iti mareste metabolismul si apoi arzi mai multe calorii chiar si in zilele in care stai degeaba pe canapea.

| Pufffx a răspuns:

Ar trebui sa faci sport cateva abdomenet pe zi circa30 si cam 30 de genoflexiuni intr-o luna te-ar ajuta sa slabesti cam 1 kg si un pic. Plus ca ar trebui sa mananci mai mult carne de pui fiarta de preferat pui supe sa bei multe lichide si in max o luna rezultatele sar vedea.

| Mozurov a răspuns:

Nu calcula rezultatul la saptamana, ci calculeaza-l pe luna.Si nu o sa slabesti daca doar mananci intr-o limita de calorii.Va trebui sa faci si sport.
Nu ma intelege gresit, calculul pe care l-ai facut in legatura cu limita de caloriile este mai mult decat perfect.Dar nu vei obtine cine stie ce rezultate daca nu faci si sport.
Iti recomand sa alergi cel putin 45 de minute pe zi.In ritmul asta, intr-o luna vei da jos cateva kg happy

| Wokez a răspuns:

Pe langa asta ai putea sa faci cel putin juma de ora / o ora sport in fiecare zi
cand e cald afara poti iesi sa alergi, daca e frig afara poti face in casa flotari, abdomone etc

| Rabi_Tibike_1995 a răspuns:

Ar trebui sa slabesti 350 g pe sapt