| ioana505 a întrebat:

Buna TPU! Am 17 ani, o înalțime de 1.60m și o greutade de 45 de kg. Vreau câteva kilograme în plus, dar nu știu ce alimente să consum mai mult pentru a mă îngrășa. Mănânc fructe zilnic și alerg 4 zile din 7. Nu vreau comentarii răutăcioase. Mulțumesc anticipat!❤

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani si 1.60m ar trebui sa ai max. 50Kg.
Te poti ingrasa daca cresti aportul de calorii, adica mananci mai multa mancare gatita (nu fructe).

| User252426 a răspuns:

Este perfect cât ai tu pentru o fată.

| Ivanjimenez a răspuns:

Buna! Daca alergi 4 zile din 7 nu prea conteaza ce mananci, tot vei slabi, daca vrei kg in plus, lasa mai usor sportul (pana ajungi la greutatea dorita) iar apoi il poti relua treptat, desi greutatea ta ideala este Intre 45 si 50 de kg, asa ca realmente nu te stresa foarte mult!