| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am 17 ani si sunt pitica si slaba,ma imbrac cu haine de copii si nu stiu ce sa fac ca sa ma dezvolt mai repede, ma puteti ajuta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Hehe... parca ma vad pe mine, varianta masculina in ceea ce spui tu. Eu mereu am parut si par mai tinerel decat sunt, am aproape 28 de ani, si arat de 20 23 de ani..mereu imi faceam probleme ca mi se spune ca arat mai mic decat sunt.Cand aveam 18 19 ani, aratam de 16 17. Mi se spunea des asta, si ma demoralizam, in o buna zi, mi s-a spus faptul ca voi inainta in varsta, voi ajunge pe la 28 30 de ani, si atunci o sa ma bucur cand cineva imi da 20 22 de ani.Si asa e, parca te simti altfel cand lumea te vede mai tanar decat esti.E doar o perioada, nu iti dori sa imbatranesti prea mult, cand vei inainta in varsta putin, vei ajunge sa regreti ca ti-ai dorit asta.Mama mea are 51 de ani, insa arata de 44 45, seman cu ea.Sunt noroc din punctul asta de vedere.Ai grija, si nu iti face probleme, timpul le rezolva pe toate.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

O dieta buna si sport.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai ce sa faci. Există haine XS/XXS la adulți.

| vampyremisa a răspuns:

Nu iti poti schimba genele. Cel mult doar sa faci un sport.

| pagliaci a răspuns:

Te apuci de sala.

| Marcus748 a răspuns:

Daca vrei sa te dezvolti fizic, mananca mult si fa sport (inot). Daca vrei sa te dezvolti mental, citeste mai mult si iesi cu persoane mai mari.