| andreyyya a întrebat:

Am 17 ani, sunt fata si am 1.73m si 59 de kg. Este bine sau credeti ca ar trebui sa mai slabesc pentru a avea un corp suplu, si daca da cat? Tin sa precizez ca am silueta in forma de clepsidra un pic mai pronuntata pe solduri. Mersi anticipat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deliaaaaa a răspuns:

Salut eu cred ca esti super ok adica imi imaginez sa ai 1.73 si 59 kg toate visam sa fim asa si in plus la fete trebuie(pentru a avea o silueta de invidiat) sa aiba cu 10 kg mai putin din inaltimea lor adica la tine ar veni 73-10=63kg(ar fi normal) deci ai o super silueta si nu trebuie sa mai slabesti:d

7 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Eu am tot 1.73 dar 62 de kg, insa sunt baiatlaughing Si as vrea sa mai pun vreo 6 7 kgbig grin
In fine eu zic ca stai foarte binewinking parerea meahappy. sunt sigur ca arati foarte binewinking

| pwp a răspuns:

Chiar nu trebuie....ramai asa cum esti.E perfect :*

| BellaKiოNana a răspuns:

Trebuie sa te iubesti asa cum esti, daca vei incerca sa slabesti poti sa slabesti mai mult decit iti doresti big grin

| Bobbb a răspuns:

Ar trebui sa mai slabesti 4-5kg

| andru8700 a răspuns:

Eu zic ca esti destul de in regula cu silueta. Daca tu chiar vrei sa slabesti este problema ta.Eu zic ca esti ok. Daca zici ca ai soldurile putin pronuntate poti face o saptamana exercitii de solduri si dupa cu siguranta vei vedea rezultatele, te asigur.Parerea mea este ca nu este bine sa fii slaba slaba, aschie.Tu esti bine asa cum esti.Dar poti face niste exercitii usoare pentru solduri, daca vrei.batting eyelashes

| Emanuell_Mkh_1995 a răspuns:

Buna andreyyya, esti destul de bine chiar foarte bine pentru ca esti inalta, ca sa ai un corp frumos nu trebuie neaparat sa slabesti ci sa faci miscare, sa te duci la alergat cate 30 min 1 ora pe zi, si sa faci exercitii de mobilitare.
Eu nu sunt fata sa iti pot zice mai multe detalii dar sunt sportiv...si cam asa fac sportivii pentru un corp frumos..acum depinde cum vrei tu sa arati si cum te simti tu bine.
Bafta

| Andreea_5910 a răspuns:

Buna. Este foarte bine, parerea mea happy eu am 18 ani 1.65 si am 56 de kg. tinand cont ca esti inalta nu ai de ce sa iti faci inca probleme.happy