| maryangelll a întrebat:

Sunt fata. Am 17 ani, 1.73m si 65 de kg. Am o constitutie mai osoasa(adica am oasele mai late si mai grele) si forma de clepsidra, mai pronuntata pe solduri. Intrebarea mea este: este o greutate normala cea pe care o am, sau daca nu cat ar mai trebui sa slabesc? Peste o luna ma mut intr-un alt oras si la o scoala noua si vreau sa fac impresie buna. Am niste trasaturi frumoase la fata, problema mea ar fi cu greutatea. Orice sfat ar fi binevenit! Ce credeti? happy Scuzati categoria, dar este cea mai populata! :d

Răspuns Câştigător
| Catheryne a răspuns:

Ai o greutate normala pentru varsta si inaltimea ta, mai ales daca ai o constitutie mai osoasa si forma de clepsidra, asa ca nu-ti face griji. Totusi ca sa faci o impresie buna ai nevoie de mai mult de atat. Cu toti stim ca in ziua de astazi aspectul fizic este cel mai important, iar restul calitatilor vin si ele in urma lui. Sfatul meu este sa fi tu insuti, sa fi sociabila si prietenoasa si cu siguranta toti te vor indragi. Bafta!

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Greutatea e ok! Cu mintea e ceva problema!

| didiDia a răspuns:

Crezi ca impresia buna depinde de kg tale? Iti spun eu ca nu depinde de asta. Ar depinde eventual daca ar fi vorba sa cuceresti un baiat, dar si atunci depinde de la caz la caz ce fel de om este. Oricum, eu zic ca esti destul de bine cu kg si nu ai asa motive de ingrijorare. Eventual daca ai mai vrea sa slabesti vreo 2-4 kg, dar nu e chiar asa necesar.Ai incredere in tine!