| maryangelll a întrebat:

Sunt fata. Am 17 ani, 1.73m si 65 de kg. Am o constitutie mai osoasa(adica am oasele mai late si mai grele) si forma de clepsidra, mai pronuntata pe solduri. Intrebarea mea este: este o greutate normala cea pe care o am, sau daca nu cat ar mai trebui sa slabesc? Peste o luna ma mut intr-un alt oras si la o scoala noua si vreau sa fac impresie buna. Am niste trasaturi frumoase la fata, problema mea ar fi cu greutatea. Orice sfat ar fi binevenit! Ce credeti? happy

Răspuns Câştigător
| Andra80 a răspuns:

Stai linistita.ai o greutate normala.si forma de clepsidra este cea mai frumoasa.mai ramine sa te aranjezi, sa fi cocketa! machiaj si haine si sigur vei impresiona

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa te mint. Medicii ar spune ca raportul inaltime / greutate e perfect la tine. Mai ales cand tu spui ca ai si oasele grele. Dar stiu ce inseamna la inaltimea ta sa ai 65 de kg si cred ca pentru armonia corpului mai bine ar fi undeva la 60-61.
Intr-o luna ai destul timp. Poti face schimbari mici pentru a avea rezultate bune. Uite cateva reguli de care tin eu cont:
- Nu mananci dupa ora 6
- paine / fainoase/ orice contine faine mananci doar dimineata pentru ca alimentele de genul au cel mai maire aport caloric si trebuiesc consumate pe parcursul zilei
- restul zilei mananca moderat, fara paine(deoarece ai mancat-o dimineata) fara sa exagerezi cu dulcele sau prea sarat.
- bea multa apa
- in loc sa mergi cu autobuz/masina /etc. mergi pe jos. Putina miscare si mult succesbig grin Cam de atat ai nevoie.

O zi furmoasa!