| aura23acp a întrebat:

Am 19 ani, fac sport de performanta si am o problema, am luat o pauza scurta de 2 saptamani acum sunt in a 3 a saptamana de pauza, motivul :vacanta happy, însă m-am îmbogățit cu o durere fantastică a piciorului drept mai exact a coapsei, ma doare continuu foarte tare, chiar si in repaus cand nu îl pun in miscare, si se accentuează cand il folosesc, câteodată parca zvacneste si uneori durerea se resimte in tot piciorul, am mentionat faptul ca am facut pauza din antrenament pentru a se înțelege că nu am facut niciun fel de efort fizic sau vreo miscare din care să rezulte o întindere sau ceva asemănător, durerea a apărut din senin, aveti idee ce e? Help me

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la medic pentru o evaluarea precisa a situatiei si un diagnostic corect.
Poate fii sciatica, poate fii o intindere musculara samd.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat