| AniCasi a întrebat:

am 21 de ani si mi-au aparut niste riduri fine sub ochi,nu in coltul ochiului. Nu folosesc decat crema hidratanta si fond de ten, am un ten uscat. Cum as putea sa scap de ele?. Multumesc. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trisha88 a răspuns:

Eu la 21 de ani n-as folosi crema antirid.Ridurile acelea sunt de la faptul ca ai tenul uscat, asta inseamna ca -ti trebuie o crema si mai grasa decat ai folosit pana acum. Tenul uscat necesita multa ingrijire ca pe masura ce trec anii se va rida mai mult decat un ten mixt. Daca schimbi crema si vezi ca nu exista nici un rezultat ar fi bine sa ceri sfatul unei farmaciste sau chiar al unui medic dermatolog, merita efortul pentru ca esti prea tanara ca sa ai riduri.Ma gandesc ca s-ar putea si fondul de ten sa-ti usuce pielea vezi ca sunt marci de fonduri de ten ca de exemplu Revlon care are fond de ten pentru ten uscat.Si cred ca stii povestea cu sa bem "cel putin doi litri de apa pe zi". Trebuie sa ai grija si cu ce te demachiezi si cu ce te speli pe fata, sunt geluri de spalat fata pentru ten uscat.Succes!

| AniCasi explică (pentru trisha88):

Multumesc! Eu folosesc fond de ten affinitone cu vitamina E de la Maybelline, cat despre lichide, chiar consum foarte multe. M-am gandit ca ridurile mele ar putea fi si din cauza ca eu am miopie si nu port ochelarii iar cand ma uit undeva mai departe fac ochii foarte mici ca sa vad.

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Sunt probabil riduri de expresie. O crema anti-rid le-ar putea inlatura sau poti incerca o crema mai concentrata.

| kiri11 a răspuns:

Incearca crema snake-b effect, are si opinii bune si pot spue chiar si eu ca este buna happy desi o folosesc de putin timp.

| trisha88 a răspuns:

Buna, probabil ca si miopia contribuie la acele riduri dar si tenul uscat e mai predispus.Ar fi bine sa porti ochelari ca sa nu te chinui asa dar stiu ca e usor de spus si greu de facut.Te pup, numai bine.