| pitikaaa a întrebat:

Am aproape 17 ani si cred ca am probleme cu inima. Inainte sa merg sa consult un medic, as vrea sa va cer si voua sfatul. In ultimul timp am din cand in cand intepaturi la inima, acum vreo saptamana stateam in pat si a inceput sa ma intepe de abia mai puteam respira, m-a tinut asa vreo 2-3 minute. Iar in ultimele zile imi bate mai tare decat de obicei, chiar si cand stau, si obosesc foarte repede. Ce credeti ca poate fi? Astept raspunsuri, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un cardiolog.
Pa, pa.

| corolav a răspuns:

Pentru „legiuitoarea".
Doamnă ( domnișoară), vă rog să ascultați un sfat.
Dați enorm de multe răsounsuri dar d.p.d.v. al gramaticii limbii române faceți multe greșeli.
Chiar din șabloanele pe care le folosiți.
Nu e corect „Bună" și „Pa, pa".
Corect este „Bună!" și „Pa, pa!"
Și încă multe altele.
Ați cam lipsit pe la școală cînd s-au predat aceste reguli.
Să fiți sănătoasă!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru corolav):

Bună.
Vezi că ai TU prea multe greșeli gramaticale în propria expunere:" răsounsuri","cînd"!
Nu ai loc de mine pe site, ce să zic!
Nu m-a trimis mama la școală, vrei să o faci TU?
Sănătoasă sunt și răspunde la întrebare, nu la răspuns. Mai este o personalitate pe site care s-a ținut mult timp de capul meu și a cedat nervos, să nu o prinzi din urmă!
Pa, pa.

| corolav a răspuns:

Încearcă să consulți un gastroenterolog.
Simptomele pe care le spui sînt, adesea, specifice bolii numită reflux gastroesofagian.
Dar și o electrocardiogramă, nu e rău să o faci.

| AlexMhc a răspuns:

Nu stiu dar in orice caz, nu lua sucuri energizante ferestete de dulciuri, si in orice caz nu te stresa prea tare.

| steve19 a răspuns:

Fumezi? Bei cafea?

| pitikaaa explică (pentru steve19):

Da, din pacate fumez de vreun an. Dar in ultimul timp le-am redus pentru ca vreau incet incet sa ma las de ele. Cafea beau rar.