| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. De prin luna Ianuarie, nu stiu exact ziua... Am niste înțepături ușoare in zona inimii, gen in partea stanga. Stiu ca inima nu poate sa te doara sau sa te intepe. Dar eu simt înțepături in zona aceea. In Ianuarie si Februarie nu le aveam dese, poate si odata la cateva zile... Si acum ca de o saptamana simt din ce in ce mai des, chiar de mai multe ori pe zi.
Imi mai amorțește brațul stâng si simt o înțepătura uneori in vârful degetului arătător. Maine imi fac programare la medic... Dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept! Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdiMihai25 a răspuns:

Cauze pot fi multe.
Întindere musculara, rupere de mușchi pectoral, poziție incorectă zi de zi, puncte de grăsime acumulate din alimentație.
Pentru liniștea ta iti recomand o consultație la medic, ecografia iti va spune mai multe detalii.
Multa sanatate!