| FeliciaNicolete a întrebat:

Buna TPU am auzit ca poti slabi cu apa si lamaie +fructe

care este dieta?
as vrea sa slabesc 15 kg intro luna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Schimbarea obiceiurilor de alimentatie poate fi o provocare dificila.
Iata cateva sfaturi ce te pot ajuta sa iti constientizezi obiceiurile alimentare si sa actionezi in consecinta: http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU vei putea slăbi 15 kg într-o lună!
Cel mult, dacă ai "noroc", vei slăbi vreo 5 kg/lună...

NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală, zilnic ), te abţi de la dulciuri, mănânci mai puţin ( cantitativ ), NU cinezi după ora 19 şi DOAR ceva "uşor" seara, mănânci DOAR pâine NEAGRĂ ( sau de secară ) şi foarte PUŢINĂ, etc.

Alegi alimente care au mai puţine calorii/zilnic ( pentru a scădea consumul zilnic de calorii ) - vezi tabelele de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

Toate cele bune.

| KateMiddleton a răspuns:

Nu te supara, dar toti care urmeaza aceste diete sunt lenesi extraordinar de mari! 15kg intr-o luna! Normal e sa slabesti cate 3 kg, asa macar slabesti sanatos si nu risti sa mori de foame.

| Sadoudia a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......_si_lamaie
Sper ca te-am ajutat! >:D