| Alexu2222 a întrebat:

Buna TPU! Am avut o bricheta in geaca, am uitat o acolo si am bagat geaca la spalat in masina de spalat, oare s-a scurs gazul din ea? Dupa ce am bagat maja in buzunar era ceva lichid iar eu am dus mana la gura, pot patii ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca scrii "pot patii ceva" cu 2 "I" esti imun la orice, inclusiv la limba romana. Curaj!

| sierra1 a răspuns:

~o bricheta ...la spalat in masina de spalat, oare s-a scurs gazul din ea?~

da' apasă mami pe supapă și vezi cum e, apoi ne spui și nouă

| 4ndr33y a răspuns:

Nu GPLul e instabil in atmosfera si se evapora rapid.

| existential a răspuns:

Ar fi bine sa arunci acea bricheta daca a fost in masina de spalat. Brichetele se tin la temperatura camerei. Daca creste prea mult temp, poate exploda.
(mi s-a intamplat odata, cand am uitat-o pe pervaz la soare)