| theshark26 a întrebat:

Bună ziua! Daca sufar de anxietate, atacuri de panica... și respir greu, dar mi-a venit ambulanta și am oxigenul 100%, e din cauza anxietății respirația greoaie sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta este din cauza anxietatii... ca de era atac de inima, erai pana acum pe aparate in coma sau mort.
Hai, ca din atat lucru nu se moare, trebuie doar sa ai voiinta sa respiri si sa nu mai intri in panica cine stie ce iti imaginezi.

| Mirel4412 a răspuns:

Din cauza atacului de panica ai respiratia greoaie sau simti ca te sufoci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa tratezi anxietatea, altfel îți va cauza mari probleme în viitor.

| theshark26 explică (pentru anonim_4396):

Am fost la psihiatru, sunt pe tratament.