| CatrinaAndreea a întrebat:

Am calcat intr-un cui ruginit sambata, si am fost sa imi fac antitetanos duminica..credeti ca a fost prea tarziu? Eu stiu ca se face in primele 48 de ore..Credeti ca am vreun risc sa ma infectez cu teteanos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu, esti ok. Si daca era sa fie te infectai pana acum.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu este prea tarziu dar sper ca pe langa antitetanos te-au si spalat si curatat bine acolo. Pentru ca sansa sa faci tetanos e destul de mica oricum, dar o infectie urata e garantata daca nu se curata bine zona.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nici vorba