| AnaCllauddia a întrebat:

am dureri in partea stanga sub coasta din față, uneori cand stau sau cand merg putin mai repede, oare ce poate fi? mentionez ca nu e prima data cand am aceste dureri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiRobert22 a răspuns:

Cel mai probabil e de la splina, un ecograf te ajuta sa vezi cu certitudine daca e vorba de o splenomegalie, splenomegalia inseamna ca ai o infectie in organism, deci recomand cu tarie un ecograf.

| AnaCllauddia explică (pentru AndreiRobert22):

Acum 6 luni mi-am facut 3 ecografe abdonimale si un tomograf si atunci aveam aceste dureri, dar doctorul la tomograf mi-a spus ca nu am absolut nimic, dar nu stiu ce sa zic, o sa imi mai fac un ecograf, mulţumesc pentru răspuns!

2 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Sustin reomandarea lui @ AndreiRobert22.