| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am facut vaccinul prima doza pfizer si peste 21 de zile a 2 a o sa fac rapelu doar ca dupa am mancat o pizza si ma luase o moleseala si mi-a venit sa vomit, de la ce este, credeti ca de la vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu are nici o treabă vaccinul cu pizza. Ori ai mancat-o cu poftă pentru că îți era foame ori ai avut o stare de moleșeală de la efectul advers de la vaccin. Nu te mai panica atât că mai rău îți faci.
Sănătate!

| RAY a răspuns:

Anxietatea e, e ceva normal

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca-i de la pizza, ai facut o indigestie!
Este stiut ca vaccinul nu deranjeaza stomacul si nici nu da moleaseala sau senzatie de voma.